RMCF0603FT5M76
Mfr.Part #
RMCF0603FT5M76
Description
RES 5.76M OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
5.76 MOhms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%